Naujienos

2020 11 16

Gerumo estafetė „Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, siekdamas sumažinti žūčių gaisruose skaičių, ragina daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkus įsigyti autonominius dūmų detektorius ir dalyvauti gerumo estafetėje „Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę“.
 
Gerumo estafetės „Dovanodamas detektorių, dovanoji gyvybę“ tikslas – padovanoti dūmų detektorių tiems, kurie negali tuo pasirūpinti.
 
Ugniagesių duomenimis, dūmų detektoriai vien šiais metais išgelbėjo ne vieną dešimtį gyvybių. Kilus gaisrui, žmogus,  išgirdęs šio prietaiso skleidžiamą garsą,  gali spėti išbėgti iš degančio pastato ar net išgelbėti savo  artimuosius.
 
Gyvenamajame būste dūmų detektorius rekomenduojama įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega, ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.
 
Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi  dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.
 
Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jų veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.
 
Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti ir dulkių.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM informacija.